Naše tipy na ubytování v Londýně

vytvořil: Roman A. Masaryk

Londýn je městem mnoha možností a můžete tu strávit celý život, aniž byste jej zcela poznali. Zavítali jsme sem opakovaně a při té příležitosti vyzkoušeli mnohá ubytování. A protože ubytování v Londýně se výrazně liší od strašných přes hrozné, dobré až po vynikající, možná vám hledání ušetří naše tipy na několik vyzkoušených, kam bychom se kdykoli rádi vrátili. Nečekejte hostely nebo lowcosty, i my ovšem hledíme na slušný standard za rozumné peníze.

Pruhovaný dům (Kensington)

Tento článek potřebuje aktualizaci! Druhý rok bez možnosti cestování značně změnil nabídku ubytování. Mnoho z našich dříve vyzkoušených a osvědčených už nefunguje, není v nabídce nebo nefunguje tak, jako dřív.

Premier Inn London Ealing

Velice příjemný hotel v síti s předvídatelnou (velmi slušnou) kvalitou ubytování. Vracíme se sem proto, že je dobrým kompromisem mezi cenou (i v sezóně o dost nižší než konkurence) a vzdáleností od centra (cca půl hodiny přímým metrem). Tento fakt objevila spousta turistů a můžete tak narazit na vyprodanou kapacitu (rezervujte dostatečně dopředu). Vzdálenost na metro Ealing Broadway je cca 600 metrů, případný autobus je téměř před hotelem a jezdí každých pár minut. Nedaleko je dobrá vybavenost - mnoho restaurací, samoobsluha a u metra se nachází velký nákupní komplex. Do tohoto ubytování se vždy rádi vrátíme přednostně.

Budete-li ubytováni zde, určitě si nezapomeňte dát k snídani čaj a mandlový croissant v Pattiserii Valerie v uličce Oak Road. Nebo si tam dejte britskou snídani. Je také úžasná a za rozumné peníze. Každopádně si ji nedávejte v hotelu, cena není příznivá. Ve Valerii se najíte dva.


London Winx Appartment

Nachází se od centra na opačné straně, směrem na východ. Přímo od Tower Hillu je vzdálený dvě zastávky DLR a zhruba 300 metrů chůze. Za dobrou cenu se nám zde podařilo sehnat velký apartmán se dvěma ložnicemi. Nedaleko je několik fastfoodů s kuřaty a hned ve vedlejším vchodě samoobsluha Sainsbury's. Vezměte na vědomí, že se nachází v muslimské čtvrti a že i majitelé jsou muslimové. Tento fakt vás nijak neomezí, skutečně nemusíte měnit své zvyky ani oblečení a vše fungovalo bez problému i v době Ramadánu. Je to jedna z více muslimských čtvrtí Londýna a je bezpečná.

Aktualizace: London Winx Apartments není momentálně dostupný.


Premier Inn London Hammersmith

Další z hotelů skupiny Premier Inn. Je lépe umístěn než ten v Ealingu a také dražší. Na křižovatku pěti linek metra Hammersmith je to asi 700 metrů a asi 100 metrů je k metru Ravenscourt Park. Tato bližší stanice nemusí být vždy o víkendu v provozu, Hammersmith je pak jistota. Vybavenost Hammersmithu není třeba řešit - ze všech uvedených tipů je jednoznačně nejlepší (restaurace, fast foody, u metra pak velký obchodní dům a mnoho dalších obchodů).

Když budete bydlet právě tady, určitě si zajděte přes ulici na Fish&Chips (WP Fish X Chips, roh King St a Ravenscourt Park). Podle mé osobní zkušenosti patří v Londýně k těm chutnějším.


Holiday Inn Express London-Wimbledon-South

Další hotel z kvalitní sítě, kde můžete očekávat slušný standard ubytování. Tento je na trase metra Northern Line a počítejte s cestováním do centra cca 45 minut. Přesto však má své kouzlo. Stanice metra Colliers Wood je totiž od vchodu přímo přes křižovatku. V okolí je několik restaurací a cca 300 metrů od hotelu je velké nákupní centrum Sainsbury's. Několik stanic autobusem je Wimbledon, kde je mnoho obchodů a také multikino, kdybyste chtěli zajít na film.


W12 Rooms

Opět jeden z hotelů s vynikajícím umístěním. Metro Central Line je hned ve vedlejším vchodě a přímo do centra je to několik stanic. V okolí je velmi dobrá vybavenost, dvě nákupní centra a multikino. Pokojíčky jsou krásné, ale malé. Je to daň za umístění. Poslední dobou je hotel trochu dražší v sezóně, což jej aktuálně neřadí na první místa v našem výběru. Přesto však určitě stojí za zvážení a my jej také vždycky zahrnujeme do vyhledávání, když se chystáme do Londýna. I tento hotel je v muslimské zcela bezpečné čtvrti.


Tento výběr je čistě náš. Všechna ubytování jsme osobně vyzkoušeli. Nezahrnul jsem některá ubytování, která jsme sice v minulosti využili, ale nevrátili bychom se tam. Jedním z takových byl například The Royal Norfolk Hotel, který měl sice naprosto geniální umístění přímo u stanice metra a vlaku Paddington, ale již před lety na něm byla vidět poněkud zanedbaná údržba. Management se rozhodl jej ovšem opravit a zhruba před rokem se vrátil v podobě hotelu The Pilgrm, ale také poněkud podražil a cena tak přestala odpovídat nabízenému komfortu. Jsou i lepší (rozuměj především větší) ubytování ra rozumnější peníze.

Máte i vy nějaké zajímavé tipy na ubytování?

Další tipy na vyzkoušená či doporučená ubytování můžete najít na stále se rozrůstající stránce.

Jdi zpět

Chci vědět o všech tipech mezi prvními